Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace

Wigo spol. s r.o.

 
 
Podlahové a stěnové vytápění / Stěnové vytápění

Díky nízkým povrchovým teplotám a rovnoměrnému rozdělení teploty po celé ploše stěny zajišťuje REHAU systém stěnového vytápění optimální pocit teplotního komfortu. REHAU stěnové vytápění může být použito ve všech typech budov. Lze ho také kombinovat s podlahovým vytápěním a použít ten samý rozdělovač.

REHAU systém stěnového vytápění lze podle polohy stěny, na které bude vytápění upevněno, dělit na vytápění vnější stěny (je nutná dodatečná tepelná izolace) nebo jako vytápění vnitřní stěny (u oboustranně stejným způsobem vytápěných místností není dodatečná tepelná izolace nutná). Podle zpracování je rozlišováno dále mezi suchým a mokrým způsobem.

Na rozdíl od povrchů podlahy nejsou plochy stěn přímými kontaktními plochami. Z tohoto důvodu mohou být povrchové teploty stěn vyšší. K zachování kritérií komfortu by však neměla být povrchová teplota vyšší než 35 oC.

Mokrý způsob Topné trubky RAUTHERM S jsou na zdi nainstalovány ve vodící liště. Ta je ke zdi přichycena šrouby a je uložena pod omítkou do cementu nebo vápencocementové malty.

Suchý způsob Trubky RAUTHERM S 12x2,0mm jsou uloženy v sádrokartonových deskách s vyfrézovanými drážkami, které je přichyceny na dřevěné nebo kovové podkladové konstrukci. Sádrokartonové desky po natření barvou tvoří vlastní stěnu.

ZDE naleznete více technických informací ve formátu PDF (17 MB).

Mokrý způsob Suchý způsob
Mokrý způsob Suchý způsob

 

MAPA SERVERU - KONTAKTNÍ INFORMACE - OBCHODNÍ PODMÍNKY
© 2004 - 2009 WIGO s.r.o.