Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace

Wigo spol. s r.o.

 
 
Podlahové a stěnové vytápění / Druhy pokládky

REHAU Vám nabízí 5 různých druhů pokládky našeho systému podlahového vytápění.

1. Systémová deska

Systémová deska

Instalace podlahového vytápění REHAU na systémovou desku je nejběžnější a nejvíce používaná varianta.

Přednosti:
 • velmi rychlá a flexibilní pokládka trubek
 • možno použít 4 různé rozměry trubky RAUTHERM S – 14, 16, 17 a 20
 • jedna z nejlevnějších variant
 • systémová deska upravena tepelným šokem (vysoká pevnost a vodotěsnost)
 • možnost 100% recyklace

Systémová deska je z polystyrénové pěny a splňuje požadavky na izolační materiály pro tepelnou izolaci. Systémová deska s nakašírovanou polystyrénovou pěnou PST 17/15 na spodní straně navíc splňuje požadavky na izolační materiál pro kročejovou izolaci.

Optimálně umístěné výstupky na desce umožňují extrémně flexibilní vedení trubek a tím i bezproblémovou instalaci v místnostech se sloupy, šikmými stěnami či výstupky a arkýři. Výstupky mají lehce kónický tvar, tak aby byla trubka mezi nimi pevně fixována. Mezi jednotlivými výstupky je můstek, který nadzvedává topnou trubku o 5mm a umožňuje tím kompletní obalení topné trubky betonovou mazaninou.

Systémová deska je po okraji vybavena obvodovou drážkou, díky které jsou jednotlivé systémové desky navzájem bezpečně a těsně spojeny. V místech spojení tak nemůže pronikat voda a je zamezeno vzniku zvukových a tepelných můstků.

Výška systémové desky včetně výstupků je 39mm. Celková výška i s betonovou mazaninou pak 87mm.

Pro zlepšení tepelně-technických vlastností betonové mazaniny a tím i funkčnosti systému podlahového vytápění je do betonové mazaniny přidáván plastifikátor.


2. Systém Mini

Systém Mini Tento druh pokládky REHAU podlahového vytápění lze použít především tam, kde jsou požadavky na minimální navýšení podlahy v místnosti. U této desky je používána topná trubka RAUTHERM S o rozměru 12x2,0mm. Tato systémová deska je upravena tepelným šokem, tím odpadá nutnost pokládky fólie z PE. Stejně jako u „standardní“ systémové desky mají výstupky lehce kónický tvar s můstkem pro nazvednutí trubek. Obvodová drážka slouží pro bezpečné a vodotěsné spojení jednotlivých desek.

Výška systémové desky Mini včetně výstupků je 26mm. Celková výška i s betonovou mazaninou je pak 56mm. Ke splnění požadavků na snížení výšky mazaniny musí být ke zhotovení betonové mazaniny použity speciální přísady: plastifikátor Mini a umělohmotná vlákna.


3. Systém kari síť

Systém kari síť Možná rozteč pokládky trubek je od 5 do 30 cm. Nosná rohož REHAU je pokládána přímo na krycí fólii REHAU. Díky přiléhající kari síti je krycí fólie dobře chráněna před poškozením, nedochází k žádnému pronikání vody a betonové mazaniny. Pokládka je v oblasti okrajových ok prováděna přeplátovaně.

Přednosti:
 • univerzálně použitelný, nezávislý na zvolené izolaci
 • při použití izolace PUR vhodný pro oblasti s vysokou zátěží
 • velmi rychlá pokládka

4. Systém vodící lišta

Systém vodící lišta Tento druh pokládky doporučujeme použít pro velké objekty. RAUFIX-vodící lišta má délku 1m, dá se však neomezeně prodlužovat. Háčky na spodní straně lišty zajišťují pevné uchycení lišty v přídavné izolaci. Předtvarované násuvné spoje umožňují spojení lišt bez nutnosti použít nářadí. Klipová svorka na vrchní straně lišty zamezuje zvednutí trubek.

Přednosti:
 • pevná fixace trubek
 • montáž lišt bez použití nářadí
 • jednoduchá montáž

5. Suchý způsob

Suchý způsob Tento druh pokládky umožňuje mimo jiné instalaci REHAU podlahového vytápění na stropy z masivního dřeva a dřevěných trámů. Díky absenci betonové mazaniny je celkové zatížení daného stropu minimální.

Základem tohoto způsobu je pokládací deska z vypěňovaného polystyrénu EPS s po celém obvodu nakašírovaným teplovodným hliníkovým plechem. Díky nakašírovanému plechu dochází k rozvodu tepla po celé ploše desky a tím k rovnoměrnému vytápění celé místnosti. Na pokládací desky je nainstalována sádrovláknitá deska. A na tu již vlastní podlahová krytina. Celková výška systému je 55mm ( bez přídavné izolace). Výška pokládací desky pak 30mm.

Přednosti:
 • po celé ploše nakašírované teplovodní plechy (rovnoměrné vytápění po celé ploše)
 • jednoduché zkracování desek díky integrované linii pro plánované dělení
 • nízká výška instalace
 • absence betonové mazaniny, úspora nákladů a nižší zatížení stropu


ZDE naleznete více technických informací ve formátu PDF (17 MB).

 

MAPA SERVERU - KONTAKTNÍ INFORMACE - OBCHODNÍ PODMÍNKY
© 2004 - 2009 WIGO s.r.o.