Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace

Wigo spol. s r.o.

 
 
PROFIL FIRMY

Filozofie naší firmy je jednoduchá a srozumitelná
Nabídnout kvalitní výrobek za správnou cenu, vyrábět a zákazníkovi dodat včas k dispozici. Získávat a udržovat spokojenost zákazníka, a tím budovat vzájemnou spolupráci také směrem k dodavateli. Naplňujeme tyto hodnoty, aby nebylo nic v cestě dlouhodobé spolupráci - a o to nám výhradně jde.


Naše výrobní místa

  • Česko - 100 km východně od Prahy vyrábíme na několika výrobních linkách s ročním výkonem zatím ca. 10 miliónů bm nábytkových hran z ABS, v UNI barvách a běžných dekorech. Různé povrchové struktury doplňují kompletní výrobní program.
  • Německo - Na pracovišti spolupracující firmy Pro-Poly-Tec v Německu se vyrábějí profily z TPF materiálu, který je materiálem budoucnosti, využívajícím odpadní suroviny. Pro tyto profily využívající dřevní odpad dodává firma Wigo podpůrné profily z plastů.


Historie společnosti
Společnost WIGO spol.s r.o. se sídlem K olšině 235, Pardubice byla založena 6.ledna 1994 se zaměřením pouze na obchodní činnost.

V tomto roce zahájila společnost svoji činnost s jedním zaměstnancem v pronajaté kanceláři a s malým skladovým zázemím nedaleko Pardubic. V tomto roce se také stala společnost regionálním zástupcem firmy REHAU s.r.o. pro oblast východních Čech. Toto zastoupení získala pro komodity podlahové topení RFBH, sanitární techniku HT a rozvody vody HIS. Současně s touto činností zahájila v tomto roce distribuci velkoplošných desek z Acrylu, Polystyrolu a SAN. Tyto desky dovážela společnost od slovenské firmy PCHZ Žilina a od belgického výrobce IRG Geel.

V roce 1996 přesídlila společnost WIGO spol. s r.o. z důvodů zvýšení aktivit a nedostatku skladových prostorů do Třebechovic pod Orebem, kde pro kanceláře a skladování využívala asi 1000 m2 plochy.

Rok 1997 byl zlomem v činnosti společnosti, dovezla starší extruzní linku, rozšířila počet zaměstnanců a začala se podílet na vývoji a výzkumu v oblasti výroby nábytkových hran. Výzkum výroby nábytkových hran z ABS, které se doposud pouze dovážely, trval zhruba 1/2 roku. Prodej těchto hran začal v červnu roku 1997. S narůstající poptávkou, jak na tuzemském, tak zahraničním trhu byla nucena firma zakoupit v roce 1999 novou výrobní linku s vyšším výkonem, která umožnila zvýšit výrobu minimálně trojnásobně.

V průběhu desetileté činnosti firmy došlo mimo dalšího rozšíření výrobní základny i ke kooperační spolupráci s německou firmou Pro-Poly-Tec, která je průkopníkem ve výrobě a vývoji profilů z termoplastických vláknitých materiálů. Výsledkem této spolupráce je rozšíření výroby nábytkových hran o extruzi technických profilů z ABS a PP.

Wigo spol. s r. o. - dodavatel výrobků WPC terasová prkna, ploty a plotové dílce, dlažby

Dodáváme WPC terasová prkna, ploty a plotové dílce (dostupné v eshopu) a dlažby. WPC produkty se vyznačují nesmekavým, kompaktním povrchem příjemným na omak nebo chůzi. Všem svým výborným vlastnostem vděčí zušlechtění WPC technologií. Výrobky s pohledově příjemným povrchem imitujícím dřevo se vyznačují snadnou údržbou bez nutnosti konzervace ochrannými nátěry.

K vlastním WPC produktům dodáváme i rozsáhlé příslušenství, jako jsou podkladový profil, montážní klipy, krycí prvky, spojovací elementy, těsnicí profil, plastové šroubovací nohy nebo gumové podložky, vše jednoduše použitelné dle montážního návodu.

V průběhu dvacetileté činnosti firmy došlo mimo dalšího rozšíření výrobní základny i ke kooperační spolupráci s německou firmou NATURinFORM GmbH, která je průkopníkem ve výrobě a vývoji profilů z termoplastických vláknitých materiálů jako je WPC. Výsledkem této spolupráce je rozšíření výroby nábytkových hran o extruzi technických profilů z ABS a PVC a zastoupení pro Českou republiku v uvedení na trh nového materiálu WPC jako jsou terasová prkna, obkladové profily, palubky a plotové dílce.

Firma je v přípravném řízení pro zavedení systému jakosti dle normy EN ISO 9002.


Historie společnosti v datech

1994 založení společnosti, velkoprodej produktů firmy Rehau
1995 rozšíření o prodej velkoplošného deskového materiálu z umělé hmoty od firmy IRG z Belgie
1996 instalace první výrobní linky na výrobu obrazových rámečků
1997 zahájení výroby profilů pro nábytkářský průmysl
1999 instalace druhé výrobní linky, navázání spolupráce se zahraniční firmou ze SRN
2000 zahájení výroby u partnerské firmy v Řecku
2001 společný stánek s partnery na veletrhu INTERZUM 2001
2003 instalace další výrobní linky, instalace tříbarevné rotační tiskárny
2005 instalace další výrobní linky
2008 zastoupení firmy NATURinFORM GmbH v oblasti obchodní činnosti materiálu WPC

 

MAPA SERVERU - KONTAKTNÍ INFORMACE - OBCHODNÍ PODMÍNKY
© 2004 - 2009 WIGO s.r.o.